Hoone seletuskiri

Aadress:

Sirptiiva 14, Tallinn,

Arhitekt:

KPME A&K Disain,
Hr. Kalle Rannula
Tel. 6 839 070, fax. 6 839 090, www.kpme.ee

 

Konstruktor:

Virtex OÜ
Hr. Kirill Jermilov

Ehitaja:

OÜ Eventus Ehitus
Hr. Marko Palloson

Ehitusluba nr:

nr. 12889, 18742

Ehitusjärelevalve:

OÜ Summerland Building

Arendus ja müük:

OÜ Fenton Ehitus,

Denis Kolomenski,
tel. 507 3660,
denis@kloostrimetsa.ee

Arvo Nõges,
tel. 524 2757,
arvo@kloostrimetsa.ee

Valmimistähtaeg:

Suvi 2011

 

Sirptiiva 14 arendusprojekt on 12 boksiga ridaelamu. Arhitektiks on Kalle Rannula, KPME A&K Disain OÜ. Selle arhitektiga seob meid rohkem kui üks projekt – ka kõrval asuvad ridaelamud Sirptiiva 5 ja 7 on sama büroo poolt projekteeritud. Ridamajaprojekt on lisaks läbinud tõsise värskenduskuuri ja järelkontrolli.

Välisilmes on üritatud hoida sama stilistikat, mida on kasutatud ka eelmiste majade puhul – kuid valgele krohvile on lisandunud ka termotöödeldud vineer, mis peaks tegema maja välisilme looduslähedasemaks ning pehmemaks. Sirptiiva 14 maja kaunistab kõrvalmajadest juba tuttav muster.

Maja kandvad seinad on projekteeritud tugevast ning hästi kestvast Columbia-Kivi plokkidest. Boksidevahelised seinad on samuti Columbia-Kivist. Eriline tähelepanu oli pööratud helikindlusele – et boksidevahelised seinad ei kostaks läbi. Vahelaed on peamiselt paneelid, osaliselt monoliitne raudbetoon.

Aknad on suured, raamide materjal on puidust, klaasiks on selektiivne kahekordne klaaspakett.

Sirptiiva 14 krundil kasvab väärtuslik kõrghaljastus, enamuses männid, aga on ka mõned noored tammed ja teisi. Lisaks sellele oleme otsustanud tellida eraldi professionaalse haljastus- ning maastiku lahenduse, millest on võimalik saada mulje maja 3D piltidest.

Planeeringu poolest väga mitmekülgse kasutusotstarbega ning ainulaadsusega on katuseterrass, mis lisab iga boksi pinnale ka 60 m2, millest umbes pool on varjukatuse all. Seal saab istuda, päevitada, grillida, sinna saab panna kümblustünni, välikamina, miks ka mitte väikese sauna – võimalused selleks on olemas. Võib panna gaasisoojendi ning nautida päikest ka jahedatel aegadel.

Igas korteris on autonoomne gaasikütte, millele lisanduvad 150 l boilerid. Esimesel korrusel on põrandaküte, teise radiaatorid. Märgades tubades on elektriline põrandaküte.
Igas boksis on samuti kaminavalmidus.

Kõik kommunikatsioonid on tsentraalsed – vesi, kanalisatsioon, side. Loomulikult, kulu mõõdetakse iga korteri kohta eraldi – sellega, on tagatud väga mõistlikud kulud.

Oleme teinud palju tööd selleks, et Sirptiiva 14 ridaelamu oleks hea mitte ainult ehitada ning müüa, vaid et seal oleks ka hea elada.